ვაკის რაიონში, წყნეთის გზატკეცილზე, უსაფრთხოების მიზნით, საავტომობილო გზის გასწვრივ არსებული ფერდის გამაგრების სამუშაოები მიმდინარეობს.
დოკუმენტებიდან ირკვევა, რომ ჯამში 4 სადგურის დაპროექტება უნდა განხორციელდეს.
ონკოლოგიური დიაგნოზის მქონე მოქალაქეთა მხარდაჭერას სხვადასხვა სახის პროგრამით ვახორციელებთ, რომელთაგან ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი „ძუძუს კიბოს სამკურნალო მედიკამენტების დაფინანსების“ პროგრამაა. ამ მიმართულების დაფინანსება მიმდინარე წელსაც გაგრძელდება“, – ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ განაცხადა.
თბილისის მერიის არქიტექტურის სამსახური დედაქალაქის შემოსასვლელსა და გასასვლელში არსებული აბრების განახლების მიზნით, კონკურსს გამოაცხადებს.
რუსთაველის გამზირზე გზის და მიწისქვეშა კომუნიკაციების გადავადებასთან ერთად, 2026 წლამდე გადაიწია შენობა-ნაგებობების ფასადების რეაბილიტაციის ვადამაც, - ამის შესახებ თბილისის მთავრობის სხდომაზე კახა კალაძემ განაცხადა.
„თბილისის სატრანსპორტო კომპანია“ დიდი დიღომი-დიდუბის დამაკავშირებელი ტრამვაის ხაზის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის და სამშენებლო სამუშაოების Design-Build მეთოდით შესყიდვის მიზნით ბაზრის კვლევას აცხადებს.
საქართველო-სომხეთის საფეხბურთო მატჩის გამო, „დინამო არენას“ მიმდებარე ქუჩებზე ტრანსპორტის მოძრაობა დროებით შეიზღუდება - შეზღუდვა 23 მარტის 14:00 საათიდან იმოქმედებს,- ამის შესახებ ინფორმაციას თბილისის მერია ავრცელებს.
წელს იანვარ-თებერვალში უბილეთო მგზავრობისთვის დაწერილმა ჯარიმებმა 227 472 ლარი შეადგინა, რაც 58.4%-ით ნაკლებია, წინა წლის ანალოგიური პერიოდის მაჩვენებელზე.
თბილისის მერიის ინფორმაციით, უხვი ნალექის გამო, დედაქალაქის შემოერთებულ ტერიტორიებზე გზები ინტენსიურად იწმინდება.
ბოლო დროს კვლავ გააქტიურდა არასწორი ინფორმაციის გავრცელება სხვადასხვა ყალბ გვერდებზე, თითქოს, თბილისის მერიამ აამოქმედა უფასო წლიური სამგზავრო ბარათი, რომელსაც დაინტერესებული პირი გათამაშების გზით მიიღებს, – ამის შესახებ ნათქვამია თბილისის სატრანსპორტო კომპანია განცხადებაში.