ტრამვაის ხაზის პროექტირებისა და მშენებლობის შესახებ გამოცხადებული ტენდერი 31 მარტს დასრულდება, – ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
2025 წლის დეკემბერში დედაქალაქში 4 495 საცხოვრებელი ბინა გაიყიდა, რაც წლიურად 12.7%-იან ზრდაზე მიანიშნებს, - ამის შესახებ აღნიშნულია „ქოლიერსის“ კვლევაში.
1-ელი მაისიდან, თბილისის მერია ფილტვის კიბოს სკრინინგის დაფინანსების პროგრამას დაიწყებს. ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ მთავრობის სხდომის დაწყებამდე განაცხადა.
თბილისის ფილარმონიის შენობის რეაბილიტაციის პროექტირებაზე კონკურსი გამოცხადდა, - ამის შესახებ ინფორმაციას მუნიციპალური განვითარების ფონდი აცხადებს.
თბილისის სატრანსპორტო კომპანიის ინფორმაციით, თბილისში განთავსებული ელექტრო ტაბლოები შეფერხებით მუშაობს.
2025 წლის დეკემბერში, თბილისში უძრავი ქონების ბაზრის მოცულობა წლიურად 17%-ით გაიზარდა და 384 მილიონ დოლარს მოაღწია.
„ვინ არის ჩვენი ქვეყნის მტერი და ვინ - მოყვარე, ეს ყველაფერი ძალიან კარგად იცის ქართველმა ხალხმა“, - ამის შესახებ თბილისის მერმა კახა კალაძემ განაცხადა.
ქეთევან დედოფლის გამზირზე 25 იანვარს, ავტომობილების გადაადგილება შეიზღუდება.
2025 წლის მეოთხე კვარტალში, წინა კვარტალთან შედარებით საცხოვრებელი უძრავი ქონების ფასების ინდექსი (RPPI) 1.5 პროცენტით გაიზარდა, ხოლო ინდექსის წლიურმა ზრდამ 3.3 პროცენტი შეადგინა.
სამგორის რაიონში, აფრიკის დასახლებაში, ნახევარ ჰექტარ ფართობზე სპორტული კომპლექსის მშენებლობა დაიწყო.