ტექსასის შტატის სომელიეთა კონფერენციის (TEXSOM) ღვინის საერთაშორისო კონკურსზე საქართველომ ჟიურის 1 სპეციალური ჯილდო, 2 ოქროს, 13 ვერცხლის და 15 ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა.
30 მარტს, საღონისძიებო სივრცეში „შუაგული“ ტექნიკის მაღაზიათა ქსელებმა,iTechnics და Mistore ახალი ახალი ბრენდები, Laifen და Westinghouse წარადგინეს.
გაზაფხულის მოსვლასთან ერთად აქტუალური ხდება ეზოს მოწყობაც.
ეზო ნებისმიერი სახლის მნიშვნელოვანი ნაწილია. გაზაფხულის მოსვლასთან ერთად აქტუალური ხდება მისი მოწყობაც. გორგია გირჩევთ, თუ როგორ აქციოთ თქვენი ეზო უფრო მყუდრო სივრცედ.
- უპირველეს ყოვლისა, მოაწერსიგეთ ეზო. მნიშვნელოვანია, რომ თქვენს ეზოში იყოს სისუფთავე. ამაში ბაღის ხელსაწყოები დაგეხმარებათ. გორგიაში შეგიძლიათ შეიძინოთ EMTOP-ის ბალახის სათიბი, CELLFAST-ის ბალახის საკრეჭი მაკრატელი, ნიჩაბი და ა.შ
- მცენარეები ერთ-ერთი საუკეთესო საშუალებაა, რომ თქვენს ეზოს სიცოცხლე შემატოთ. მცენარეები არა მხოლოდ გაალამაზებენ გარემოს, არამედ მათ შეუძლიათ თქვენი ეზო უფრო მყუდრო გახადონ. გორგიაში ექსტერიერის მცენარეების ფართო არჩევანი დაგხვდებათ.
- არ დაგავიწყდეთ სარწყავი სისტემა- სწორად შერჩეული და დამონტაჟებული საწრყავი სისტემის საშუალებით თქვენი მცენარეები მიიღებენ საჭირო რაოდენობის წყალს, თქვენ კი შეძლებთ დროისა და რესურსის დაზოგვას.
- ავეჯი ეზოს ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტია. თუ დიდი სივრცე გაქვთ, შეგიძლიათ გარე ავეჯის კომპლექტი შეიძინოთ. ეზოში შეგიძლიათ დადგათ ბუდე საქანელა, ბაღის ქოლგა, ფანჩატური.
- განათება მნიშვნელოვან როლს თამაშობს არა მხოლოდ მყუდრო გარემოს შექმნაში, არამედ ის უზრუნველყოფს უსაფრთხოებასაც. სწორად შერჩეულ განათებას შეუძლია მთლიანად შეცვალოს თქვენი ეზოს ატმოსფერო და ასევე გაგიადვილოთ ეზოში გადაადგილებაც. ეზოში შეგიძლიათ გამოიყენოთ გირლიანდები, მზის ენერგიაზე მომუშავე სანათები.
სწორად დაგეგმვის შემდეგ თქვენი ეზო შეიძლება გახდეს ადგილი, სადაც განტვირთვა და დროის გატარება სასიამოვნო იქნება. ეზოსთვის სასურველი პროდუქციის შეძენა შეგიძლიათ როგორც გორგიას ყველა ფილიალში, ასევე ონლაინ GORGIA.GE- ზე და ახლა უკვე გორგიას აპლიკაციაშიც.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია BAG ინდექსის 2025 წლის პირველი კვარტლის მონაცემებს აქვეყნებს.
KÖSTER გერმანული ბრენდია, რომელიც წამყვან პოზიციას იკავებს მსოფლიო ბაზარზე სამშენებლო ინდუსტრიაში.
ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ქალაქ ჩენგდუში ღვინისა და საკვების საერთაშორისო გამოფენა „The China Food & Drinks Fair“ ქართული კომპანიების მონაწილეობით გაიმართა.
27 მარტი, 2025 - სელფი მობაილი, ქართული მობილური ოპერატორი, რომელიც საქართველოს მასშტაბით 1.3 მლნ მომხმარებელს ემსახურება, ქვეყანაში განათლებისა და ინოვაციის განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, კანის ლომების ადგილობრივი ახალგაზრდული კონკურსის, DIGITAL კატეგორიის მხარდამჭერია.
„გორგიას ხელოსანთა აკადემიის“ მეორე ნაკადის კურსდამთავრებულებს ოფიციალურად გადაეცათ სერტიფიკატები, რომლებიც მათ სამშენებლო სექტორში დასაქმების ახალ შესაძლებლობებს აძლევს. ჯამში, უკვე 101-მა კურსდამთავრებული წარმატებით დაასრულა სწავლა როგორც თბილისში, ასევე ბათუმში.
ქართული ღვინის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს სტრატეგიულ ბაზარზე – აშშ-ში, მისი ცნობადობისა და პოპულარიზაციის გაზრდის მიზნით, ღვინის ეროვნულმა სააგენტომ ამერიკულ მარკეტინგულ კომპანიასთან – Colangelo Partners ხელშეკრულება გააფორმა.
საქართველოს კონკურენციისა და მომხმარებლის დაცვის სააგენტომ (GCCA), საკურიერო სექტორში, შპს „ვოლტ ჯორჯიას“ „მომხმარებლის უფლებების დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის დარღვევის ფაქტი - უსამართლო კომერციული საქმიანობა დაუდგინდა.