2026 წლის იანვარში ქვეყანაში შემოსული ფულადი გზავნილების ნაკადების მოცულობამ 282.64 მლნ აშშ დოლარი შეადგინა, რაც 16.6%-ით (40.2 მლნ აშშ დოლარით) მეტია 2025 წლის ანალოგიურ მაჩვენებელზე.
საქართველოს ეროვნული ბანკის მონეტარული პოლიტიკის კომიტეტმა 2026 წლის 11 თებერვლის სხდომაზე მონეტარული პოლიტიკის განაკვეთი (რეფინანსირების განაკვეთი) უცვლელად შეინარჩუნა.
საქართველოში ყოველ მე-2 ადამიანს საფინანსო სექტორის ვალი აქვს - ამაზე მოწმობს „კრედიტინფო საქართველოს“ 2025 წლის ბოლო, სტატისტიკური მონაცემები.
ბიუჯეტის დეფიციტურ ხარჯვასთან დაკავშირებით გავრცელებულ მორიგ სიცრუეს, სრულიად აქარწყლებს ის ოფიციალური მონაცემები, რომელიც გამოქვეყნებულია სტატისტიკის ეროვნული სამსახურისა და ფინანსთა სამინისტროს ოფიციალურ ვებგვერდებზე.
სავალუტო ბაზარზე არსებული ვითარების შესაბამისად, საქართველოს ეროვნული ბანკი აგრძელებს საერთაშორისო რეზერვების შევსებას.
თითოეულ ქვეყანას აქვს თავისი პასუხისმგებლობა და საქართველო თავის ვალდებულებებს ეფექტიანად ასრულებს, - განაცხადა ფინანსთა მინისტრმა, ლაშა ხუციშვილმა საქართველოს მიერ საერთაშორისო სანქციების აღსრულებასთან დაკავშირებულ კითხვაზე საპასუხოდ.
საქართველოს საპენსიო ფონდი 2025 წლის 31 დეკემბრის სტატისტიკურ მონაცემებს ავრცელებს.
ნოემბერში საქართველოში გადმორიცხული ფულადი გზავნილების მოცულობა წლიურად 11.9%-ით, 298.4 მლნ აშშ დოლარამდე, ხოლო საქართველოდან გადარიცხული თანხების მოცულობა კი 10.3%-ით, 36.8 მლნ აშშ დოლარამდე გაიზარდა.
2026 წლის ბიუჯეტის პროექტის საბოლოო ვერსიაში გაზრდილია სახელმწიფო ბიუჯეტის როგორც შემოსულობების, ისე ასიგნებების მოცულობა.