პარლამენტმა, მესამე მოსმენით, ე.წ. FARA-ს კანონის პროექტი დაამტკიცა. ფრაქცია “ქართული ოცნების“ მიერ ინიცირებული პროექტი 86 ხმით მიიღეს.
დღეიდან, 1 აპრილიდან ნებისმიერი წონის საქონლის ექსპორტი ისევ დაშვებული იქნება.
საჯარო სამსახურის ბიუროს ლიკვიდაცია 2025 წლის 1-ელი აპრილიდან განხორციელდება. ცნობისთვის, პარლამენტმა საჯარო სამსახურის ბიუროს ლიკვიდაციის ინიციატივას მხარი 20 თებერვალს დაუჭირა.
საპენსიო რეფორმა მთავრობის მიერ ბოლო წლებში განხორციელებულ წარმატებულ რეფორმათაგან ერთ-ერთი თვალსაჩინო მაგალითია - განაცხადა ფინანსთა მინისტრმა ლაშა ხუციშვილმა საპენსიო სააგენტოს 2024 წლის საინვესტიციო შედეგების პრეზენტაციაზე სიტყვით გამოსვლისას.
საქართველოს ეროვნული ბანკი საგადასახდელო ბალანსის განახლებულ სტატისტიკას აქვეყნებს.
31 მარტს საპენსიო სააგენტომ 2024 წლის საინვესტიციო შედეგების შემაჯამებელი პრეზენტაცია გამართა და წლიური საინვესტიციო ანგარიში წარადგინა.
სტარტაპერების ნაწილი საშემოსავლო გადასახადისგან გათავისუფლდება, ამის შესახებ ირაკლი კობახიძემ მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის წინასწარი შეფასებით, 2025 წლის თებერვალში, წინა წლის შესაბამის პერიოდთან შედარებით, რეალური მთლიანი შიდა პროდუქტის (მშპ) ზრდამ 7.7 პროცენტი შეადგინა.
2024 წლის 1 აგვისტოდან 2025 წლის 26 მარტის ჩათვლით პერიოდში, საქართველოდან 15.0 ათასი ტონა თხილია ექსპორტირებული.
2025 წლის თებერვალში გაცემული იპოთეკური სესხების მოცულობა წლიურად 17.43%-ით, ხოლო თვიურად 0.63%-ით გაიზარდა.